Sezaryen Doğumun 5 Önemli Faydası
Sezaryen doğum tıbbı zorunluluklar sebebi ile gerçekleştirilirken, annenin kendi tercihi ile de yapılabilmektedir. Sezaryen doğum daha önceden planlı yapılan bir operasyondur. Doğumun sezaryen mi normal doğum mu olacağı hususu, doğumun son haftalarında karar verilen önemli bir noktadır. Annenin ve bebeğin sağlığı için hangisi daha doğru yöntemse ona karar verilerek doğum gerçekleştirilmektedir. Anne adayının daha önceden geçirmiş olduğu hastalıkları da bu karar için önem taşımaktadır.

1. Sezaryen doğum daha az risk taşır

Sezaryen doğum daha az risk taşır

Normal doğum sırasında tehlikeli durumlar oluşabilir. Bebek plasentaya dolaşarak sonucu iyi olmayan şeylere sebep olabilir. Bu gibi riskler oluşabileceği için sezaryen doğum daha risksiz ve doğru yöntemdir. Bebeğin sağlıklı olarak doğması için annenin ve bebeğin en az risk taşıyan yöntem kullanılarak doğumun gerçekleşmesi daha faydalıdır. Sezaryen riskleri en aza indirmektedir.

2. Sezaryen doğum bebeğin dostudur

Sezaryen doğum bebeğin dostudur

Sezaryenle doğum bebek dostu bir yöntemdir. Bebek normal doğumla dünyaya gelirken bazı anormal durumlarda bu mümkün olamaz. Sezaryen doğumun en önemli faydası bebeğin hiçbir sorunla karşılaşma olasılığını ortadan kaldırmasıdır. Karın boşluğundan çıkarılan bebek sağlıkla doğmaktadır. Bebeğin iyi olduğu durumlarda sezaryenle doğum tercih edilmelidir.

3. Sezaryen normal doğumdan daha kolaydır

Sezaryen normal doğumdan daha kolaydır

Sezaryen doğum esnasında anne uyutulduğu veya uyuşturulduğu için doğum esnasında acı hissi oluşmamakta ve daha rahat bir doğum meydana gelmektedir.

4. Planlı oluşu bebek için önem taşır

Planlı oluşu bebek için önem taşır

Sezaryen doğum planlı ve zamanlı yapılan bir doğumdur. Bu nedenle ani doğum risklerine karşı bütün önlemler alınmış olup, ani doğumdan oluşan risklerden kurtarmaktadır.

5. Bebek sağlığı için önem taşır

Bebek sağlığı için önem taşır

Bebek sağlığı doğum esnasında büyük önem taşımaktadır. Normal doğum sıkıntılarına karşı daha dinamik ve uygun olan doğum bebeğin ters gelme durumlarına karşıda büyük derecede avantaj sağlamaktadır.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları